facebook
^zpět nahoru

 • 1 RESTAURACE
  Penzion Žďár nad Sázavou, vlastní parkoviště, ubytování Žďárské vrchy, to je Penzion Táferna. Kongresová turistika, společenská setkání, ale i rodinná rekreace, víkendové pobyty, abiturientské večírky, předváděcí akce či posezení s přáteli jsou hlavními aktivitami penzionu. Restaurace má kapacitu 45 míst. Stylové prostředí dodává pohodu pro posezení s přáteli nejen u dobrého jídla, ale i u dobrého piva. Zajišťujeme celodenní stravování pro veřejnost v restauraci a jídelně penzionu. Restaurace je v provozu jako kuřácká a jídelna je nekuřácká.
 • 2 SALÓNEK
  Jídelna je používána ke snídaním a podávání večeří pro ubytované. Upozorňujeme, že v prostorách ubytování v penzionu platí zákaz kouření. Jídelna slouží i jako oddělený salónek - možné využít pro oslavy, svatby, školení a různé prezentace. Prostor je pokrytý internetovým připojením.
 • 3 UBYTOVÁNÍ
  Zveme Vás na celoroční dovolenou do útulného rodinného penzionu situovaném v krásném a klidném prostředí Českomoravské vysočiny, v ekologicky nejčistší oblasti České republiky. V blízkosti se nachází památka UNESCO Žďár nad Sázavou - kostel sv. Jana Nepomuckého, v zámku Muzeum knihy a kolem mnoho rybníků a krásné přírody. Ubytovací kapacita - celkem pro 21 osob
 • 4 SKVĚLÁ KUCHYNĚ
  Milý přístup veškerého personálu, spolu s vyhlášenou kuchyní, přináší spokojenost všem hostům. Za zmínku stojí kvalitní polední menu, které se mění každý den s důrazem na sezónní speciality, zvěřinové hody, rybí speciality a další.
 • 5 ZAJÍMAVÉ OKOLÍ
  Zveme Vás na celoroční dovolenou do útulného rodinného penzionu situovaném v krásném a klidném prostředí Českomoravské vysočiny, v ekologicky nejčistší oblasti České republiky. V blízkosti se nachází památka UNESCO Žďár nad Sázavou - kostel sv. Jana Nepomuckého, v zámku Muzeum knihy a kolem mnoho rybníků a krásné přírody

Penzion a restaurace Táferna

všude dobře, u nás nejlépe...

Kamenný most Žďár nad Sázavou

Barokní kamenný most ze žulových kvádrů přes Stržský potok mezi Konventním a Bránským rybníkem byl postaven v první polovině 18. století jižně od kláštera, jako hlavní přístup ke klášteru. V roce 1761 ho nechal vyzdobit sochami osmi světců opat žďárského kláštera Bernard Hennet (1699 - 1770), nástupce opata Václava Vejmluvy (1670 - 1738). Výzdoba byla inspirována barokní výzdobou Karlova mostu v Praze. Velkou roli zde hrála svatojánská myšlenka. Sloup s postavou sv. Jana Nepomuckého stál již od roku 1701 jižně od mostu (na stejném místě je dodnes). U každé sochy světce je na vysokém podstavci komentář objasňující volbu jednotlivých postav.

Na mostě ve směru od města Žďáru jsou postupně po pravé straně plastiky sv. Metoděje - moravského spoluapoštola, sv. Pavla - ochránce proti bouřím a krupobití, sv. Vojtěcha - biskupa a mučedníka, otce milované vlasti a sv. Bernarda - učence a člena řádu cisterciáků. Po straně levé se nacházejí plastiky sv. Cyrila - arcibiskupa a učitele víry, sv. Jana - mučedníka a ochránce proti bouřím, sv. Mikuláše - patrona klášterního kostela a sv. Benedikta - otce řehole. Pod sochou sv. Metoděje je vytesán odlišný rok vzniku, a to 1766.